خاخام اطریش با تاكید بر اینكه صهیونیست‌ها خطرناك‌ترین فرقه مذهبی در قرن 21 هستند، گفت: این فرقه توسط افرادی به‌ وجود آمد كه هدف آنان ایجاد دنیای بی‌خدا برای كنترل اقتصاد جهانی است.
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به اصفهان از محل اجلاس بین‌المللی تعامل سازنده ادیان چارچوبی برای نظم جهانی خاخام فریدمن، خاخام اطریش در سخنانی با بیان اینكه در این كنفرانس رهبران زیادی از ادیان مختلف، شركت داشتند گفت: امیدوارم اكنون بتوانیم درباره اجرای صحبت‌های انجام شده حركت كنیم.
وی با اشاره به نقش مهم مذهب، ایجاد نظم در جامعه و گفت‌وگو بین ادیان و نقش ادیان توحیدی در تفاهم جهانی گفت: ‌بدیهی است در دنیا اعتقادات عمیق مذهبی قوی‌ترین مبنا برای زندگی روزمره بود و می‌تواند مبنایی برای نظم سیاسی همه كشورها باشد.
چند سال است كه قدرت‌های جهانی برای از بین بردن خدا باوری تلاش می‌كنند چنانكه بلشویك‌ها درتاریخ این كار را انجام دادند و حكومت شوروی تلاش كرد اعتقادات مذهبی مردم را از بین ببرد.
همچنین بعضی افرادی كه ماسك مذهبی دارند در این راه نیز حركت می‌كنند.
خاخام اطریش با تاكید بر اینكه صهیونیست‌ها خطرناكترین فرقه مذهبی در قرن 21 هستند گفت: این فرقه توسط افرادی بوجود آمد كه هدف آنان ایجاد دنیای بی‌خدا برای كنترل اقتصاد جهانی است در این راستا یهودیان راست آئین، خطر را حس كرده و ما هم با ایجاد هر نوع ایجاد دولت به نام آئین‌ یهود مخالفیم.
وی افزود:‌ هولوكاست بهانه‌ای علیه مسلمانان شد كه این امری خلاف حقوق بین‌الملل است از این رو ما معتقدیم گفت‌وگوی بین ادیان ابزاری خوب برای ایجاد نظم در جهان است.
فریدمن تصریح كرد:‌صهیونیسم مبتنی بر سكولاریسم است و هیچ ارتباطی با آئین یهود ندارد.
وی تاكید كرد: انتشار كاریكاتورهای موهن علیه پیامبراسلام وسیله‌ای برای تحقیر مسلمانان بود از ین رو از دید مذهبی كسانی كه مسئول انتشار آنها بودند و كسانی كه آنها را چاپ كردند و از این عمل حمایت كردند و سعی در تشدید برخورد مذاهب داشتند هم در مقابل این عمل مسئولند.
فریدمن اضافه كرد: آزادی بیان اروپا معتبر نیست بلكه بهانه است. مقامات قضایی اروپا در قانون اساسی آزادی مذهب را پیش بینی نكرده‌اند، آزادی بین ادعایی در اروپا بهانه‌ای برای دست یابی به اهداف سیاسی توسط رسانه‌های صهیونیستی است.
فریدمن با بیان اینكه بنیادگرایی یعنی اعتقاد به بنیان‌های مذهبی و خدا گفت:‌بینادگرایی مذهبی بنابر صلح عادلانه است. از این رو بسیاری از غربیان با آن مخالفند در این صورت من یك بنیادگرا هستم زیرا این بینادگرایی به صلح منتهی می‌شود.
خاخام اطریش در پایان گفت: امیدوارم یهودیان و مسلمانان با سقوط صهیونیست‌ها با هم زندگی صلح‌آمیزی را آغاز كرده و نقش ایران در این زمینه بسیار مهم است.

منبع : موعود