تاکید حماس بر قانونی بودن اسارت سرباز صهیونیستی

 نظامیان رژیم اشغالگر قدس به بهانه آزادی سرباز صهیونیستی و به منظور  تضعیف روحیه مبارزاتی ملت قهرمان فلسطین نوار غزه را آماج حملات وحشیانه خود قرار داده اند.

متاسفانه این تجاوزات با هدف قرار دادن پل ها، نیروگاه های برق و دیگر زیر ساخت های نوار غزه آغاز شد و دشمن صهیونیستی در سایه سکوت شرم آور محافل بین الملل و منطقه ای همچنان به حملات خود علیه غیر نظامیان فلسطین ادامه می دهد.

ما در جنبش مقاومت اسلامی "حماس" که خودش را برای دفاع از ملت فلسطین وقف کرده است ضمن محکوم کردن این تجاوزات بی رحمانه بر نکات زیر تاکید می کنیم:

1ـ عملیات "اوهام بر باد رفته" که به اجرا درآمد یک عملیات بی نظیر به شمار می رود و مبتنی بر مشروعیت سیاسی و قانونی مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست است ؛ مقاومتی که ادیان آسمانی و قوانین بین المللی بر آن صحه گذاشته اند. این عملیات علیه مواضع نظامی صورت گرفت، نه اهدف غیر نظامی؟

2ـ آنچه که صورت گرفت صرفا ربودن یک سرباز صهیونیستی نبود، بلکه یک اسارت قانونی به شمار می رود و مقاومت حق دارد که از این دستاورد در آزادی اسیران فلسطینی در بند نظامیان صهیونیست بهره ببرد.

3ـ تاکید مستمر مسئولان رژیم صهیونیستی و رسانه های آن بر اینکه رهبران حماس در خارج از فلسطین و دقیقا برادر مبارز آقای خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس مسئول مستقیم "عملیات اوهام بر باد رفته" هستند، دروغی بیش نیست. این اقدامات تلاشی مذبوحانه برای صدور بحران داخلی این رژیم و سرپوش گذاشتن بر شکست ارتش رژیم غاصب صهیونیستی که ـ روزی ادعای شکست ناپذیری می کرد ـ و همچنین تلاشی برای کشاندن پای سوریه به این ماجرا جهت اعمال فشار بر این کشور و محاصره آن به شمار می رود.

4ـ ما تمامی گروه های مبارز فلسطین را به منظور رویارویی با تجاوزات و جنایات نظامیان رژیم اشغالگر قدس به وحدت و انسجام فرا می خوانیم. این تجاوزات و جنایات شخص مشخصی را نشانه نرفته است، بلکه هدف دشمن تضعیف روحیه ملت فلسطین است. همچنین فلسطینیان داخل و خارج را به آمادگی جهت مصاف طولانی مدت و نبردی شدید با دشمن صهیونیستی فرا می خوانیم.

5ـ ما امت های عربی و اسلامی خود را به همبستگی با ملت فلسطین و تلاش برای تشکیل یک اهرم فشار بر دولت ها و حکومت ها دعوت می کنیم تا در دفاع از ملت فلسطین و پایان بخشیدن به تجاوزات و جنایات صهیونیست ها علیه ملت فلسطین احساس مسئولیت کنند.

حماس ضمن تبریک و تسلیت به مناست شهادت "حامد الرنتیسی" و "محمد فروانه" که در جریان این عملیات به مقام عظمای شهادت نائل آمدند، شجاعت این برادران را که از دل زمین برخاستند و اوهام "اسراییلی" را بر باد دادند ارج می گذارد و به اسیران و بازداشت شدگانمان که در پشت زندان های صهیونیستی به سر می برند تاکید می کند که فداکاری ها و جانفشانی های آنان به هدر نخواهد رفت و حماس همواره نام آنان را زنده و جاوید نگه خواهد داشت و از فرزندان ملت ما و امت های عربی و اسلامی دفاع خواهد کرد. 

"سرانجام این جهاد پیروزی یا شهادت است"

  جنبش مقاومت اسلامی حماس – فلسطین

چهارشنبه  3 جمادى الآخره 1427هـ 

 برابر با 28 حزیران (یونیو) 2006م