گروه آشیانه گروهی که توانست با نفوذ به 500 سایت دانمارکی و 100 سایت اسرائیلی و همچنین هک کردن 5 دامنه سایت آژانس فضایی آمریکا (ناسا) و فعالیت‌های ارزشمندی از این قبیل ایران و ایرانیان را در فضای سایبر مطرح کند، اخیرا با نفوذی که صهیونیست‌ها در مرکز ثبت و نگهداری دامنه‌های اینترنتی در آمریکا دارند، توانستند با تحت فشار قرار دادن شرکت godaddy، دو دامنه گروه امنیتی آشیانه را آزاد کرده و دو دامنه فوق را از اختیار این گروه خارج نمایند.
به گزارش خبرنگار «بازتاب»، هم اکنون مدیریت دامنه‌های سرقت شده تحت اختیار یک گروه اسرائیلی است.

لازم به ذکر است که شرکت godaddy.com آدرس‌های IP که از سمت ایران به سایت این شرکت وصل می‌شوند را تحریم کرده و ایرانیان در حال حاضر نمی‌توانند سایت این شرکت را باز کنند.
با توجه به اینکه فضای سایبر تحت اختیار کمپانی‌های قدرتمند آمریکایی می باشد، در برخی موارد این کمپانی‌ها به طور ناجوانمردانه عمل نموده و دامنه‌ها را آزاد و از اختیار صاحبان آن خارج می‌نمایند. لذا با توجه به مشکلات به وجود آمده سایت رسمی گروه امنیتی آشیانه از این پس www.ashiyane.ir می باشد.

یکی از پروژه‌های مهم دیگری که تیم آشیانه در زمینه هکینگ انجام داد، هک کردن یکی از سایت‌های اصلی پخش تصاویر کاریکاتورهای اهانت‌آمیز که در کشور دانمارک فعالیت می‌کردند، به همراه حدود 500 سایت دانمارکی و اروپایی دیگر به نشانه اعتراض جامعه مسلمانان در برخورد با توهین به مقدسات اسلام و جلوگیری از تکرار چنین اعمالی بود.
منبع : بازتاب