rasad.ir // سندیکای کارگران راه و ترابری و مشاغل عمومی انگلیس نیز در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان همانند نهادهای علمی و دانشگاهی این کشور به جمع تحریم کنندگان کالاها و خدمات اسرائیلی پیوست.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از روزنامه فرامنطقه ای"الشرق الأوسط" تحریم کالاهای اسرائیلی در انگلیس که خشم اسرائیل را بر انگیخته است ابتدا از سوی اتحادیه اساتید دانشگاهی آغاز و سپس اتحادیه پزشکان، مهندسین، معماران، روزنامه نگاران و دانشگاهها و مراکز آموزشی نیز به آن پیوستند.

به نوشته این روزنامه این سندیکا در نشست عمومی شب گذشته خود در شهر برایتون با اکثریت قریب به اتفاق، تصمیم برای تحریم کالاهای اسرائیلی را تأیید کردند.

از سوی دیگر به نوشته روزنامه یهودیان انگلیس"جویش کرونیکال"، باری کامفلید معاون رئیس سندیکای یاد شده در اظهاراتی در جمع حاضرین در این نشست گفت: انگلیس به تنهائی در برابر هیتلر ایستاد و قربانیان یهود را از آتش هولوکاست رها ساخت "بنابراین ما قبول نمی کنیم که اسرائیل این تحریم را نوعی مخالفت با یهودیان تلقی کند".

وی همچنین از اعضای این سندیکا خواست کاملا هوشیار بوده و در زمان خرید دقت کنند که کالای اسرائیلی نخرند.

وی همچنین از اعضای این سندیکا خواست که اسرائیل را تحت فشار قرار دهند زیرا که مسؤول قلع و قمع فلسطینیان و آغازگر درگیریهای داخلی بین فتح و حماس است و تأکید کرد که این تحریم علیه یهودیان نیست.

این در حالی است که جمعیت انگلیسی "همبستگی با ملت فلسطین" نیز که تبلیغات برای تحریم کالاهای اسرائیلی را بر عهده دارد، با نزدیک شدن زمان بازیهای رفت بین تیم فوتبال انگلیس و اسرائیل(سپتامبر آینده) خواستار تحریم تیم منتخب فوتبال اسرائیل شده است.